Із 1 січня в Україні на 20% зросли зарплати вчителів

Планується переглянути тарифні розряди працівників освіти, які збільшать зарплату викладачів на 8%, стипендій – на 50%. Для забезпечення пріоритетних напрямків до кінця року планується прийняти новий законопроект, згідно з яким дохідна частина буде збільшена на 0,5% ВВП. Таким чином, оплата праці педагогічних працівників в закладах освіти у тарифна сітка асистента вчителя 2023 році залишається на рівні попереднього року. Перший тарифний розярд з 01 січня тарифна сітка асистента вчителя 2023 року не змінюється й залишається на рівні попереднього року. Для довідки: переконатися, що у провідного бухгалтера всього лише 7-10 тарифний розряд ЄТС можна зазирнувши у Додаток 3 до постанови Кабміну від 30.08.2002 р. Водночас головному бухгалтеру централізованої бухгалтерії нараховували 7288,50 грн, з якої 5265 грн – посадовий оклад (10-й розряд), 2632,50 грн – надбавка за складність і напруженість у роботі (50% окладу). Прийняття норми про підвищення на 1 тарифний розряд посадових окладів та ставок заробітної плати педагогічним і науково-педагогічним працівникам усіх типів закладів та установ освіти стимулюватиме місцеві органи влади до виконання попередніх урядових рішень щодо належного наповнення місцевих бюджетів, у тому числі за рахунок детінізації економіки, дотримання жорсткого режиму економії, посилення фінансово-бюджетної дисципліни.

Аналогічна ситуація існує з іншими спеціалістами, наприклад лаборантами закладів вищої освіти, бібліотекарами, економістами, секретарями, юрисконсультами, психологами, механіками, коли їхня заробітна плата лише незначно або взагалі не відрізняється від заробітної плати техперсоналу, обслуговуючих заклад робітників нижчих тарифних розрядів. За початковим задумом він мав би дорівнювати розміру мінімальної заробітної плати, але цього ніколи не було. ЦК Профспілки працівників освіти і науки України розглянув доопрацьований проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» стосовно збільшення розміру надбавки за престижність педагогічної праці та використання коштів освітньої субвенції і не погоджується з запропонованими змінами. 10%. Підвищення діє з 01 січня 2018 року на основі постанови Кабміну «Про підвищення оплати праці педагогічних працівників» від 11.01.2018 р. Якщо працівник бажає не продовжити свою відпустку, а перенести невикористану частину щорічної відпустки в інший період, асистент вчителя навантаження 2023 він має звернутися до керівника із заявою, у якій вказати нові дати відпустки або просто перенести її на інший період за згодою між працівником і керівником (стаття 11 Закону України «Про відпустки»). Невикористана частина щорічної відпустки може надаватися після закінчення дії причин, які її перервали.

Якщо тривалість щорічної основної відпустки працівника становить більше 24 календарних днів, то різниця днів відпустки не втрачається, надання невикористаних у період дії воєнного стану днів такої відпустки переноситься на період після припинення або скасування воєнного стану. Нижче пропонуємо розглянути, яких саме змін станом на сьогодні зазнало законодавство про відпустки в період дії воєнного стану. Про призупинення дії трудового договору повідомляється будь-якими доступними засобами зв’язку. До конкурсної комісії входять представники засновника, трудового колективу, громадського об’єднання батьків учнів та громадського об’єднання керівників закладів загальної середньої освіти відповідної адміністративно-територіальної одиниці. Наведемо ще декілька прикладів розрахунку зарплат бюджетникам за нинішньою ЄТС для січня 2023. Як приклад візьмемо заклад вищої освіти. Там також зазначено, що заклад освіти має право за рахунок власних надходжень та інших джерел, не заборонених законодавством, встановлювати педагогічним і науково-педагогічним працівникам доплати, надбавки, премії та інші види заохочень. Там виконання бюджету по 400-500%. У нас немає великих надходжень. Еще до начала военных действий произошло повышение заработной платы медработников – до 20 тысяч гривен для врача и 13 тысяч для медсестры, но это не только не улучшило ситуацию, но и еще больше ее усложнило. Наша пасека производит больше чем 25 разных пчелопродуктов кроме стандартных: меда, пыльцы, перги и прополиса. Наша газета представлена на рынке Украниы чуть более чем 5 лет.

По ее словам, согласно приказу Министерства образования и науки Украины (МОН), с 1 декабря оклады всех школьных педагогов выросли более чем на 8%. Однако зарплата учителя в селе и городе, и даже в населенных пунктах в сельской местности может отличаться. Требования к начислению денежных выплат и квалификации работников сферы образования и медицины останутся прежними. В Україні зросла середня номінальна заробітна плата. У Міністерстві економічного розвитку нещодавно повідомили, що зарплата в освітній галузі за рік зросла на 31,3% – це один із найкращих показників серед сфер економічної діяльності. Всього таких рівнів (розрядів) 25. Таку систему використовують чимало бюджетників, наприклад у галузі освіти, культури та спорту. Звичайно, якщо ще немає якихось премій, доплат і надбавок, але й вони можуть не змінювати суттєво різницю між зарплатою працівників 1-го та 12-го тарифного розрядів. Відтак у 2023-ому вона суттєво скоротилася у порівнянні з минулим роком. Вчителі зізнаються, були готові піти на поступки керівництву, запропонували не виплачувати щорічної грошової винагороди та не оплачувати заміну асистент вчителя навантаження 2023, коли інший на курсах підвищення кваліфікації, а зробити натомість самозаміну, що, на їхню думку суттєво зекономить кошти. У міністерстві нагадали, що фактична зарплата асистента вчителя 2023 вчителів складається з окладу, надбавок за вислугу років (10-20%), престижність праці (5-30%) та інших доплат (винагороду за сумлінну працю, кошти на оздоровлення тощо).

  • April 18, 2023
Available for Amazon Prime