/ 2016 / 2018 / 2022

Українським вчителям хочуть скасувати надбавки до зарплати, бо вони заважають освітянам розвиватися

Зарплата учителя на Украине в 2022 году: ставка и тарифная сетка

Покращити ситуацію могли б залишки коштів освітньої субвенції в місцевих бюджетах. Однак таку ситуацію врядчи можна назвати справедливою та такою, що відповідає національним рамкам кваліфікацій. На Вашу думку, чи є вона справедливою і чи відповідає сучасним реаліям? Формула проста: оклад першого розряду множиться на коефіцієнт того розряду, якому відповідає кваліфікаційна категорія. 3,42 оклад учителя составит 8362 грн. Документ считается гарантией приличных зарплат бюджетникам, в число которых входят учителя. Тож кошти йдуть на виплату зарплат педагогам, але її зменшення через скорочення освітньої субвенції не враховується. В освітянській профспілці заявляють, що залишки освітньої субвенції на початок 2022/2023 навчального року загалом за всіма місцевими бюджетами, включно з обласними, перевищують місячну потребу на 12 %. А з огляду на близьке закінчення фінансового року, треба забезпечити цільове використання освітньої субвенції, тобто, виплатити вчителям зарплату в повному розмірі. Однак, як пояснило МОН у відповіді на запит “Нової української школи”, ці кошти компенсуватимуть Україні тільки фактичні витрати й не покриватимуть недофінансування освітньої субвенції.

На сучасному етапі в Україні спостерігається значна невідповідність у заробітній платі за видами економічної діяльності. У МОЗ розповіли, яку заробітну плату отримуватимуть медичні працівники в Україні у 2022 році. Інструкція № 455 – Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом МОЗ України від 13.11.2001 р. Його колега з Буковини, вчитель фізики та астрономії Чернівецького міського ліцею № 1 Пауль Пшенічка, додає, що в їхньому закладі так само скасували деякі надбавки. До того ж ціни ростуть, і будь-яке урізання зарплатні відчутно”, – зазначає вчитель. Влітку рада виконавчих директорів Світового банку виділила 1,49 млрд доларів на виплати зарплатні вчителям і держслужбовцям. Проте, асистент вчителя навантаження 2023м у такому випадку доведеться проводити уроки на дві години більше. У липні у Кабміні заявили, що планують повернути 10% надбавки вихователям і підвищити зарплату вчителям. Після того, як в останні роки уряд почав швидко піднімати мінімальну зарплату, оклад ставка асистента вчителя 2023 все сильніше почав до неї наближатися, і зараз ми опинилися у досить дикій ситуації, коли мінімальна зарплатня “проковтне” оклад вчителів-початківців, навіть враховуючи 10% їх зростання відповідно до рішення уряду 2018 року. 10% відповідно до Постанови КМУ №22 і матимемо 6 746 гривень. За інформацією МОН, станом на 1 вересня ідеться про невикористані 9,1 мільярди гривень.

За таке розбалансування навантаження на вчителів – міністерство освіти могло б ввести якісь бонуси, надбавки, розробили б оптимальну систему компенсації або тому подібні речі – і результат не змусив би себе довго чекати. За основу зарплати береться не тарифна сітка та її перший тарифний розряд, а прожитковий мінімум. Але невикористана сума з освітньої субвенції, яка від самого початку мала б піти на зарплати вчителям, цього року рекордна. Але можна піти іншим шляхом – змінити нормативи. Можливо, варто змінити наші ставки, щоби мотивувати людей працювати”, pendantquetulaimes.com – ділиться думками Ірина Матковська. До того ж Світовий банк раніше радив, що варто збільшувати тижневе навантаження вчителів до 24 годин”, – каже Павло Хобзей. Якби не війна, цього року мала б запрацювати нова система оплати праці вчителів. На думку експерта з освітніх питань Павла Хобзея, кардинально змінювати систему оплати праці вчителів в умовах війни дуже тяжко. І ті з них, хто має високу кваліфікацію, можуть розраховувати на оплату праці порівнянну з громадянами Євросоюзу. Але зменшення заробітної плати, скорочення надбавок освітян має здійснюватися в межах чинного законодавства. Вчительська зарплата – це мікс із посадового окладу, надбавок та доплат. Мінімальна зарплата у Франції в 2016 році становила 1476 €. У 2017 році співробітники компаній в середньому отримували в місяць 2905 € на 18% більше заробітної плати у Франції в 2016 році – 2455 €.

З 1 січня 2017 року мінімальна брутто-зарплата у Франції 1490 €. Вільна від податків погодинна озаробітна плата асистента вчителя в інклюзивному класі 2023 7,60 €. Чиста сума, видана на руки або надійшла на особовий рахунок – 2205 €. У Києві вчитель вищої категорії отримує на руки 14 055 гривень заробітної плати (з вирахуваними податками та зборами). Розмір допомоги залежить від категорії працівників, яким надають цю допомогу. Зауважимо, що не зважаючи на зростання мінімальної зарплати до 6 700 гривень, посадовий оклад першої категорії не змінився. Саме завдяки надбавкам вчителька отримує, наприклад, не 5 тисяч гривень, а 10 тисяч. Скоротити можна варіативні надбавки – наприклад, надбавку за престижність. У воєнний період надбавку нам зменшили на 25 % і тепер вона становить 5 %”, зарплата асистента вчителя 2023 – розповідає вчитель математики Вишнівського ліцею “ІДЕАЛ” Київської області Юрій Токар. Наприклад, www.birdadvocates.org коли оголошена повітряна тривога, законодавство вимагає, щоби людина рятувала своє життя та перебувала в укритті, ставка асистента вчителя 2023 але трапляються випадки, коли адміністрації кажуть, щоб учителі під час повітряної тривоги йшли до школи, зокрема й у ті заклади, де взагалі немає укриттів”, – розповідає Сергій Горбачов. Наприклад, якщо повітряна тривога починається до початку навчання, то школа з очною формою навчання на цей день переходить в онлайн-режим.

  • April 18, 2023
  • 1
Available for Amazon Prime