/ 2022

Зарплата і свобода вчителів. Що змінює закон Про освіту

Party Person

Кидайте свою роботу, закінчіть педінститут і йдіть на таку легку і високооплачувану роботу асистент вчителя навантаження 2023. Окрім базової заробітної плати, педагоги можуть отримувати додаткові виплати за педагогічну майстерність, наукову роботу, доплати за викладання додаткових предметів, класного керівника, різні види доплат та компенсацій (наприклад, за викладання у важкій або шкідливій умовах, за перевиконання нормативів тощо). Окрім оплати за окладом, педагогічні працівники мають право на доплати й надбавки. За таким підходом зарплати вчителів в Україні близькі до зарплат учителів у більшості інших країн: https://www.imbos.gr/%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%BE-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%BE-%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BA%D0%BE-%D0%B1%D1%83%D0%B4%D1%83%D1%82-%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D1%82 учителі – а вони зазвичай працюють менше годин і мають гарантовану зайнятість – зазвичай одержують на 10-30% менше, ніж інші працівники з аналогічним рівнем освіти та досвіду (Рисунок 10). Водночас, у разі збільшення розміру оплати праці до чотирьох розмірів прожиткового мінімуму вчителі України матимуть найвищу оплату праці по відношенню до показників країн-членів ОЕСР (знов-таки, див. Зарплата вчителя без категорії( молодого спеціаліста) з першого грудня складає6250 грн, менше ніж мінімальна . Варто зазначити, що частиною 12 статті 39 вимога, що особа не може бути керівником одного і того ж закладу загальної середньої освіти більше ніж 2 строки підряд, не стосується закладів, що розташовані в населених пунктах з одним закладом загальної середньої освіти.

Це питання розглядалося на розширеній нараді, яка відбулася 10 січня і була організована начальником гуманітарного відділу, керівниками інших підрозділів, заступниками керівників, окремими педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти за участі міського голови Вячеслава Поліщука. Вчителів турбували питання щодо скорочення педагогічних працівників, зокрема пенсійного віку та тих, що перебувають у відпустках по догляду за дитиною. Стаж є навіть якщо на півставки працює людина, вас невірно проінформували, бо податки з вашої заробітної платні надходять до пенсійного фонду. Дошкільна освіта знов залишиться без підвищення заробітної плати? В основу нарахування заробітної плати освітян, які працюють у бюджетних установах, зарплата асистента вчителя 2023 у 2023 році покладена єдина тарифна сітка асистента вчителя 2023 сітка (ЄТС). неблагоприятные РґРЅРё РІ январе 2023 РіРѕРґР° для метеочувствительных Таким чином, оплата праці педагогічних працівників в закладах освіти в 2023 році залишається на рівні попередньго року. У зв’язку із сімейними обставинами надавати як виняток на підставі особистих заяв педагогічних працівників частину щорічної основної відпустки протягом навчального року (сумарно не більше 10 календарних днів). Оплата праці педагогічних працівників визначається відповідно до законодавства та колективного договору, якщо він укладений.

Згідно з Постановою від 20 грудня 2022 року № 1411, підвищення окладів педагогічних працівників у 2023 році скасували. Та навіть нарахованих, без утримання немає таких окладів ніде! З 1 січня 2023 року коефіцієнт підвищення окладів для педагогів планувалося встановити на рівні від 4 до 12 в залежності від посади. Зарплата педагогів у 2023 році має відповідати їх кваліфікації, досвіду та відповідальності за виховання майбутнього покоління. Зупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами має розглядатися як простій. Озаробітна плата асистента вчителя в інклюзивному класі 2023 праці може бути визначена як за години, так і за місяць роботи, залежно від типу роботи та умов праці. Так, у поправці 478 народні депутати від партії «Голос» пропонують у Прикінцевих та перехідних положеннях законопроєкту «Про повну загальну середню освіту» вказати, що нова система оплати праці запрацює з 1 січня року, наступного за тим, у якому посадовий оклад педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії буде становити не менше чотирьох прожиткових мінімумів. У зв’язку з цим в організації висловили протест проти ревізії статті 24 Закону “про середню освіту” з намірами скасувати всі підвищення і доплати вчителям та іншим педагогічним працівникам, крім класного керівництва, перевірки навчальних робіт учнів і доплат за наукові ступені і вчені звання.

Безпідставними та такими, що не відповідають законодавству, є наміри «оптимізувати» мережу шкіл, припинення фінансування за рахунок освітньої субвенції шкіл з малою кількістю учнів а також підвищення розрахункової наповнюваності класів під час розрахунку освітньої субвенції. Форми підвищення кваліфікації можуть поєднуватись. Для організації безперебійного навчального процесу були запроваджені методи дистанційного навчання та підвищення кваліфікації вчителів за допомогою онлайн-програм, відеододатків тощо. В нас були оновлені рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я, поспілкувавшись з міжнародними експертами та освітянами, ми внесли певні зміни до наших протиепідеміологічних заходів”, – зазначив міністр. Вона визначає розміри, порядок та умови встановлення підвищень і доплат педпрацівникам у державних і комунальних закладах освіти. Крім того, уряд встановив нову розширену сітку доплат за окремі види педагогічної діяльності, у зв’язку з чим стара постанова “Про встановлення розміру доплати за окремі види педагогічної діяльності” від 2004 року втрачає чинність. Навіть номера телефона немає для зв’язку з бухгалтером. Звичайно, праця вчителів оплачується гірше, ніж, скажімо, в країнах Західної Європи, якщо перераховувати зарплати в євро (й навіть із урахуванням різниці в купівельній спроможності).

  • April 18, 2023
Available for Amazon Prime